Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości
 

W roku 2018‚ który jest rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz Ojczyznę‚ mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu‚ którym była Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości. Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi.
Wyruszyliśmy "Drogą Królewską" w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzili trzeźwiejący alkoholicy. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych świadectw walki z nałogiem alkoholowym. Przy drugiej stacji Drogi Krzyżowej każdy z uczestników otrzymał drewniany krzyż‚ który ma przypominać zwycięstwo Jezusa Chrystusa i Jego miłość do człowieka‚ nawet tego uwikłanego w różnego rodzaju nałogi. Na krzyżach został wyryty napis: 
"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz‚ diabeł‚ jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć" 1P 5‚8. Słowa te mają uświadamiać każdemu chrześcijaninowi‚ że nieustannie toczymy bój z szatanem‚ dlatego potrzebujemy trzeźwości umysłu. Krzyże zostały uroczyście poświęcone przez ks. bp. Jan Piotrowskiego w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu podczas Mszy Świętej.
Każdy z uczestników mógł podjąć abstynencję i wpisać się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej.

Każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał krótki życiorys Sługi Bożego Mateusza Talbota oraz obrazek z modlitwą o jego beatyfikację.


Żródło : http://www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl

"Przede wszystkim muszę wziąć pod uwagę interes duszy"
Czcigodny Sługa Boży Mateusz Talbot