Materiały o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie

Od 2012 roku przygotowuję i kolportuję materiały (obrazki, życiorysy, medaliki) związane ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem.

Oto kilka z wielu miejsc, gdzie do tej pory trafiły przygotowane przeze mnie materiały.

 

2022 r.

Jesienna akcja dystrybucji materiałów nad morzem.

 

Na przełomie czerwca i lipca materiały dotarły nad morze.

W czerwcu materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Będą dostępne dla pielgrzymów w ciągu wakacji.

 

Na przełomie kwietnia i maja materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Medjugorie.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Niepokalanowa.

 

Dzięki pomocy pani Emilii materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu.

 

2021 r.

 

Dzięki pomocy pani Tiny obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota w języku włoskim dotarły do kościołów Św. Józefa, Matki Bożej Różańcowej, św. Wincentego, Dobrego Pasterza i Sanktuarium Monte Grisa w Trieste we Włoszech. Thank you Tina!

 

Lato 2021

Dzięki pomocy pani Anety materiały ze Sługą Bożym dotarły w czerwcu do Mediugorie.

 

Dzięki pomocy pani Karoliny materiały ze Sługą Bożym dotarły w maju do Szkocji.

Carfin Grotto

 

 

Na początku roku materiały dotarły do Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach i do kaplicy w Kirach.

Kiry

 

Krzeptówki

 

Dzięki pomocy pana Michała materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Holandii.

 

Haga - kościół pw. Św. Teresy z Avilla

Hillegom - kościół pw. Św. Marcina

 

23 stycznia 2021 r. materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do kościoła św. Antoniego w Sokółce i Bazyliki w Różanymstoku.

 

 

Bazylika Mniejsza pw. Ofiarowania NMP w Różanymstoku

W lutym 2021 r. materiały dotarły do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

 

 

Materiał ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli.

 

Dzięki uprzejmości i pomocy Pani Karoliny, materiały dotarły do Wielkiej Brytanii.

Kościół Najświętszej Marii Panny i św. Józefa w Carlisle, Cumbria (Anglia).

Kościół Najświętszej Maryi Panny i Św. Wilfryda w Brampton (Wielka Brytania).

Kościół pw. Św. Małgorzaty Marii Alacoque w Carlisle
(Wielka Brytania).

2020 r.

Wrocław

Litwa

Zakopane - Kiry

Na początku sierpnia materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do parafii w Kątach Rybackich, Krynicy Morskiej i Sztutowie.

W czwartek 30.07 w Niepokalanowie zamieszczony został wielkoformatowy plakat z modlitwą o beatyfikację oraz komiks z historią życia Mateusza Talbota. Wcześniej, 18.07 zawieszony został plakat z wizerunkiem Sługi Bożego.

Pielgrzymi przybywający do Grodu Maryi będą mogli poznać historię życia Sługi Bożego Mateusza Talbota oraz pomodlić się o jego beatyfikację.
 

 

 Sanktuarium Świętego Krzyża - Kazimierz Dolny - Sanktarium w Kałkowie

6 czerwca w wigilię 95 rocznicy śmierci Sługi Bożego Mateusza Talbota materiały dotarły do Płocka oraz Białej - do Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Płockiej.
Na zdjęciach pomnik Sługi Bożego w Płocku - Trzepowie.

 

30 maja w Wigilię Święta Zesłania Ducha Świętego materialy ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do Niepokalanowa.

10 maja w południe obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota dotarły do ołtarza
 Św. Ekspedyta w Kościele Św. Zbawiciela w Warszawie.

Materiały na Pomorzu

Kraków - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice

 

2019 r.


Dzięki pomocy Pana Michała materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do kościoła św. Marcina w Hillegom w Holandii.
 Dzięki pomocy Pana Michała materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły także do kościoła św. Agaty w Lisse w Holandii.
 

9 października obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota dotarły do Kaplicy pw. Św. Jana Pawła II na lotnisku w Rzeszowie. 

Pierwszego października "jesienne" obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota i ulotki z jego życiorysami dotarły do kościoła św. Jana Chrzciciela w Sochocinie.

 

W niedzielę 1 września materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dzięki pomocy Włodzimierza Bulika dotarły do Katedry św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.


Niepokalanów - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę 17 sierpnia materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dzięki pomocy Włodzimierza Bulika dotarły do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Lądku Zdroju.

W czwartek 15 sierpnia Włodzimierz Bulik dotarł na Górę Cierniak. Materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem przekazał opiekunowi, który jest pustelnikiem.
 


Plakat z Mateuszem Talbotem trafił na scenę VIII Podlaskiej Biesiady Trzeźwości, która w dniach 4-5 sierpnia odbyła się w Wasilkowie.
 


Dzięki pomocy Pani Emilii materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły do kościoła Św. Marii Magdaleny w Szczucinie.
 

Dzięki pomocy Pani Emilii materiały ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły 7 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Wiejskie kościoły Kotliny Kłodzkiej

Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej

Klasztor Sióstr Klarysek w Miedniewicach

Niepokalanów - sierpień

Gablota poświęcona Mateuszowi Talbotowi

Licheń

Kraków - Tyniec - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice

Niepokalanów - lipiec

XXI Spotkanie AA na Jasnej Górze

Dzięki pomocy Księdza Mateusza Januszewskiego materiały z Mateuszem Talbotem dotarły w ostatnim czasie do Polonii w Hull, Yorku i Scarborough w Wielkiej Brytanii.

 W niedzielę 7 kwietnia miałem przyjemność rozmawiać z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Kazimierzem Wielikosielcem, biskupem pomocniczym diecezji pińskiej na Białorusi. Przekazałem na ręce Księdza Biskupa ulotki z życiorysem Sługi Bożego Mateusza Talbota i modlitwą o jego beatyfikację. Ksiądz Biskup obiecał zabrać je ze sobą na Białoruś i rozdać je wśród wiernych swojej diecezji.

W dniu 31 marca Jego Ekscelencja Biskup Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli otrzymał obrazek z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota, oraz medalik z jego wizerunkiem.
Obiecał zainteresować się postacią Sługi Bożego i odwiedzić stronę mateusztalbot.pl

2018 r.

 

Dzięki pomocy księdza Mateusza Januszewskiego obrazki z modlitwą o beatyfikacje Sługi Bożego Mateusza Talbota i jego życiorysy pojechały na Ukrainę.


W dniach 20-21 lutego odbyła się się wiosenna sesja Diecezjalnych Duszpasterzy Trzeźwości i Zakonnych Referentów Trzeźwości w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wszyscy Duszpasterze Trzeźwości otrzymali w trakcie sesji pakiet materiałów zachęcających do zapoznania się z postacią Sługi Bożego Mateusza Talbota.

Spotkanie w Schronisku im. św. Brata Alberta w Inowrocławiu.

Obrazki ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem 
w Ziemi Świętej, Jordanii i Izraelu.

 

2017 r.
 

Godzina Łaski w Sanktuarium Św. Ojca Pio w Warszawie. Zabrałem ze sobą i zostawiłem życiorysy Sługi Bożego Mateusza Talbota dla parafian.


Moje obrazki w języku angielskim i medaliki ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem dotarły na początku grudnia do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Franciszka w Manchesterze (Anglia).

 

W dniu 27 października udałem się do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Zostawiłem także materiały o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie.

W dniu 25 września moje materiały o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie dotarły do kaplicy seminaryjnej Świętego Bazylego w Methuen, Massachusetts, USA.

W dniu 24 września uczestniczyłem w parafialnym odpuście w Sanktuarium Św. Ojca Pio. Zabrałem ze sobą obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota dla przybyłych parafian.


U grobu Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego

Fatima

Dzięki pomocy wydawnictwa Rajmedia bezpłatne materiały o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie dostępne były w trakcie XXV Spotkań Trzeźwościowych w Licheniu w dniach 28-30.07.2017r.

Obrazki i medaliki ze Sługą Bożym 
Mateuszem Talbotem na Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej 
z Bieżunia do Niepokalanowa

W dniu 14 czerwca obrazki z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota otrzymał były Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Józef Kowalczyk.


 

W pierwszy czwartek czerwca (1.06.2017r.) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku w trakcie wieczornego czuwania modlitewnego w intencji osób uzależnionych rozdawane były materiały dotyczące Sługi Bożego Mateusza Talbota. Serdeczne podziękowania dla Ks. Rektora Andrzeja Pieńdyka. Zapraszam do słuchania nabożeństw z Sanktuarium za pośrednictwem strony Katolickiego Radia Płock.

Medjugorie

Pustelnia i grób św. Charbela w Libanie

Norwegia

2016 r.


Broszurki o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie w Zakładach Karnych 
w Raciborzu i Jastrzębiu Zdroju. Akcja Stowarzyszenia Exodus.

Broszurki o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie i obrazki z modlitwą o jego beatyfikację u grobu Św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii

Broszurki o Mateuszu Talbocie na Pieszej Pielgrzymce 
Diecezji Płockiej w Intencji Trzeźwości Narodu

 

2015r.
 

Niepokalanów

Łowicz

Licheń

Toruń

Materiały o Słudze Bożym Mateuszu Talbocie na XXIII Ogólnopolskim Spotkaniu Trzeźwościowym w Licheniu "Pomaganie Pomaga" 24-26.07.2015 r.
 

2014r.
 

Obrazki z modlitwą o beatyfikację Mateusza Talbota na Litwie

 

"Przede wszystkim muszę wziąć pod uwagę interes duszy"
Czcigodny Sługa Boży Mateusz Talbot